37

Właśnie czytasz o szkole szczególnej…

Szukają jej urodzeni z talentem, co z muzyką chcieliby iść
w przyszłość.

Einstein całe życie grał na skrzypcach…Niejeden dorosły żałuje, że przygoda z muzyką nie towarzyszyła mu wtedy, kiedy był na to czas – w dzieciństwie.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko uczyło się grać jednocześnie chodząc do szkoły ogólnokształcącej, to jesteś „na dobrej stronie”

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna to dwa w jednym”.
W planie geografia przeplata się z lekcjami rytmiki. Dzięki połączeniu szkoły ogólnokształcąej z muzyczną dzieci mają bardzo dobrze zorganizowany czas, a rodzice nie tracą go na zbędne wożenie pociech do dwóch miejsc. 

Szkoła stwarza doskonałe warunki holistycznego rozwoju 
od 7-19 roku życia prowadząc dzieci przez cały okres edukacji, aż do matury.

 

Czym wyróżnia się nmoja mala scena 1asza szkoła?

Nie od dziś wiadomo, że muzyka, słuchanie - a najlepiej granie - rozwija, uszlachetnia, uwrażliwia, otwiera – kształtuje poprzez doświadczanie piękna muzyki, dotknięcie żywego dźwięku…

Oferta szkoły, to instrumenty klasyczne:
skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka, fagot, puzon, waltornia,
fortepian, akordeon, organy,  gitara, harfa i perkusja.

Oprócz indywidualnych lekcji z nauczycielem instrumentu uczniowie kształcą słuch, łączą się w zespoły kameralne i orkiestrowe, poznają zasady i historię muzyki a także koncertują prezentując swoje umiejętności. Miejscem do koncertowania dla maluchów jest moja mała scenagdzie dzieci od pierwszych chwil  zaprzyjaźniają się z występami.

Szkoła podstawowa, czyli I stopień OSM dla klas 1-3 oferuje również opiekę w świetlicy, zabawy na wewnętrznym, nowoczesnym placu zabaw i bezpieczne, ergonomiczne warunki przebywania w sektorze dla małych dzieci.

plac zabawDzieci starsze czas wolny spędzają w klubiku, gdzie mogą odrobić lekcje bądź twóczo go spędzać wypoczywając. Szkoła posiada przestronną stołówkę serwującą zdrowe obiady. Wszyscy uczniowie mają własne, indywidualne szafki.

OSM II stopnia to sześcioletnia, średnia szkoła muzyczna pozwalająca uzyskać dyplom zawodowy muzyka. Oferta  skierowana jest dla młodzieży, która swoją przyszłość widzi „w związku” z instrumentem. Połączenie przedmiotów muzycznych z ogólnymi jest na tym etapie bardzo ważne. Uczniowie dużo czasu spędzają ćwicząc na instrumencie, a dobra organizacja i wsparcie rozwoju, szczególnie tych utalentowanych i ambitnych, ma ogromne znaczenie. Wyjazdy na konkursy, warsztaty, nauka gry zespołowej, współpraca w orkiestrze - to sprawności, których nie zaproponuje żadna inna szkoła. Ważnym atutem wspierajacym osoby spoza Lublina jest bursa. Szkstołówkaoła cieszy się niepowtarzalnym klimatem twórczej pracy w którym czniowie przeżywają wspólnie dwanaście lat, a to rodzi przyjaźnie na całe życie...

Nasi absolwenci osiągają sukcesy artystyczne na całym świecie, żeby wymienić choćby Elżbietę Karaś-Krasztel, Jacka Kasprzyka, Waldemara Malickiego, Krzesimira Dębskiego, Edwarda Zienkowskiego czy Tomasza Rittera.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna to szkoła ”wygrana”. To również wygrana przyszłość dziecka i wygrana niepowtarzalna melodia przez każdego, kto do nas dołączy….

 

 Wirtualny spacer po szkole 

 

 Jak jest w szkole?